O nas

Dlaczego warto czytać mojego bloga?

Ponadczasowe słowa ojca współczesnej medycyny HIPOKRATESA są aktualne także w świecie psów:

„Niechaj pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem”.

Blog zdrowe4łapy prowadzę dla Ciebie i dla Twojego pupila. Chcę pokazać Ci, że gdy zachowasz podstawowe zasady zdrowej diety, Twój pupil odwdzięczy się zawsze wylizaną miską i dobrym samopoczuciem.

Prowadzę go również dla siebie – z wewnętrznej potrzeby pomocy innym i chęcią podzielenia się moją wiedzą z zakresu dietetyki i kynologii.

Poruszać w nim będę sprawy ważne z dziedziny szeroko pojmowanej dietetyki, pisać też będę o zdrowiu i opiece nad psem seniorem. Życie z psem seniorem nie jest łatwe, a przecież starość to najdłuższy okres wspólnego mieszkania z psem. Z tej przyczyny elementarna wiedza z zakresu geriatrii psów przyda się każdemu opiekunowi.

Czasami pojawią się kontrowersyjne wpisy, bo często się słyszy, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale właśnie po to służyć ma nasza rozmowa, a w moim przypadku konstruktywna konwersacja z moimi Czytelnikami.

Większość lekarzy weterynarii dobrze leczy nasze zwierzaki, jednak ich wiedza z zakresu dietetyki czasami jest tak podstawowa, że wytrawny czytelnik dowie się więcej od „wujka Googla”. Zatem gdy pies potrzebuje przygotowania konkretnej diety w danej jednostce chorobowej, pojawia się problem. Lekarz po prostu leczy, a to dietetyk jest odpowiedzialny za ustalenie prawidłowej diety, jeśli sami nie mamy wiedzy na ten temat. Psi dietetyk ma współpracować z weterynarzem, wtedy mamy idealny duet.

Moje wpisy na blogu podbudowane są dość szeroką wiedzą z zakresu żywienia psa. Na pewno nie jestem alfą i omegą i będę nadal zwiększać kompetencje z dietetyki, ale 8 lat praktyki doradzania moim klientom pozwala mi wypowiadać się właśnie na te tematy.

 

Moje kompetencje:

  • kurs- WPŁYW ŻYWIENIA NA BEHAWIOR PSA certyfikat pdf
  • kurs -DIETETYKA PSA I KOTA – w tracie kursu
  • od 8 lat doradzam biznesowo w żywieniu psa i kota, Jesteśmy ( Ja i moje psy ) ambasadorem marki GreenPantry na Polskę
  • od 14 lat opiekuję się 2 owczarkami podhalańskimi

 

Na czym skorzystasz, czytając mojego bloga?

Chcę by ten blog był wiarygodnym przewodnikiem po prawidłowej diecie psa oraz po życiu z psem seniorem. Obiecuję, że moje wpisy pomogą Ci polepszyć Twoje życie z psem. Gdy zastosujesz proste zasady zdrowego odżywiania, Twój pies odwdzięczy Ci się dobrą kondycją przez długie lata, lepszym humorem i dłuższym życiem, a pieczenie zdrowych smakołyków dla waszych pupili jeszcze bardziej wzmocni Wasze relacje.

Zapraszam Ciebie …

…do aktywnego budowania treści tego bloga. Jeżeli zaś chciałbyś zgłębić zagadnienie, które Ciebie interesuje, a nie zostało jeszcze poruszone, napisz do mnie. Jeżeli będzie zgodne z profilem tej strony i moją wiedzą, chętnie o nim napiszę.

 

Nie jestem lekarzem weterynarii, dlatego nie będę wypowiadać się na tematy leczenia psów, czy stawiania diagnozy ponieważ te sprawy wykraczają poza moje kompetencje.